Naudinga informacija

                    EKOVAIRAVIMO NAUDA

 • EKONOMINĖ – sumažinamos kuro sąnaudos iki 20%.
 • EKOLOGINĖ – mažina išmetamųjų kenksmingų medžiagų kiekį į aplinką,mažina triukšmo taršą.
 • Degalų taupymas naudingas aplinkai ir tuo,kad nafta ir dujos yra gamtos ištekliai ir jų kiekis ribotas.
 • SOCIALINĖ – gerina bendrą vairavimo kultūrą keliuose,tobulina vairuotojų saugaus ir atsakingo vairavimo įgūdžius.

                           VAIRUOJAME EKOLOGIŠKAI IR EKONOMIŠKAI

 • 1.VAIRAVIMO STILIUS. Degalų sunaudojama apie 10-20% mažiau, kai be reikalo neskubame. Svarbu įvertinti ir gebėti numatyti judėjimo srautą, važiuoti tolygiai, staigiai nedidinti greičio ir staigiai nestabdyti.
 • 2. SPIDOMETRO STEBĖJIMAS. Važiuojant optimaliu 70-90 km/h greičiu,  sutaupoma iki 10% degalų. Naudokitės pastovaus greičio palaikymo sistema, kai tik įmanoma.
 • 3.PAVAROS. Svarbu jas perjungti laiku, t.y. kiek galima ankščiau – varikliui pasiekus 2000-2500 apsukų/min. (ankščiau-dyzeliniuose, vėliau-benzininiuose).
 • 4. AUTOMOBILIO TECHNINĖ BŪKLĖ. Automobilio techninę patikrą rekomenduojama atlikti nors kartą per metus.
 • 5. AERODINAMIKA. Kiek galima rečiau naudoti priekabą, bagažinę ant stogo, važiuojant neatidarinėti langų. Tai gerokai padidina oro pasipriešinimą bei degalų sąnaudas. Nevėžiotis nereikalingų daiktų.
 • 6. ELEKTRONIKA. Kuo rečiau naudodamiesi kondicionavimo, oro bei sėdynių pašildymo sistemomis, radio imtuvu – sumažiname variklio apkrovą ir tuo pačiu sumažiname kuro sąnaudas. Šiuolaikinių variklių šildyti nereikia. Bereikalingai laikomas įjungtas variklis – tai tik papildomai išmetami teršalai į orą ir degalų švaistymas.
 • 7. TEISINGAI STATOMAS AUTOMOBILIS. Karštą saulėtą dieną automobilį statant pavėsyje, išvengiama kaitros ir sutaupoma degalų, nes mažiau garuoja.
 • 8. TEPALAI. Naudojant ekologiškus perdirbtus tepalus bei reguliariai juos keičiant, pailginama automobilio tarnavimo trukmė, taupiau naudojami degalai.
 • 9. PADANGOS. Svarbu reguliariai tikrinti slėgį jose, ypatingai prieš ilgesnę kelionę, nes kiekvienas kg., viršijantis rekomenduojamą automobilio padangų slėgį ar per mažas slėgis, didina degalų sąnaudas, mažina važiavimo saugumą. Automobilio padangų slėgis(pagal apkrovą,didžiausią slėgį bei važiavimo greitį) nurodytas automobilio žinyne.
 • 10. NAUJOS KARTOS AUTOMOBILIAI. Renkantis automobilį, svarbu atkreipti dėmesį į prietaisų skydelyje pateikiama informaciją apie degalų sunaudojimą. Naujesniuose dyzeliniuose automobiliuose turėtų būti įrengti kietųjų dalelių filtras.

 Baigiasi teorijos egzamino išlaikymo laikas, o praktikos egzamino neišlaikiau. Ar galiu vėl registruotis teorijos egzaminui nelankius kursų, ir ar galios tas pats pažymėjimas iš vairavimo mokyklos?

Teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja iki tol, kol bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus. Mokymo kursų baigimo liudijimai galioja vienerius metus nuo išdavimo datos. Nuo pirmojo bandymo laikyti egzaminą ,,Regitroje“, kursų baigimo terminas senaties nebeturi – naujų kursų nereikės nei po daugelio metų. 

Kiek laiko galioja išlaikytas mokyklinis egzaminas/vairavimo mokyklos baigimo pažymėjimas?

Mokyklinio egzamino/kursų baigimo pažymėjimas (pranešimas ,,Regitros“ sistemai) galioja 12 mėn.

Nuo pirmo bandymo laikyti egzaminą ,,Regitroje“, kursų baigimo terminas senaties nebeturi. 

Ar galima savarankiškai pasimokius iš karto laikyti teorinį egzaminą „Regitroje“?

Taip, jei nesate pasirašę teorinio mokymo sutarties su mokykla – galite.

Ar galima mokytis su šeimos nariu, jei draudime nenurodyta, kad su tuo automobiliu bus mokomasi? Ar butų kokia nors bauda? Jei būtų, tai kokia? Ar tiesiog avarijos atveju draudimas neapmokės?

Su šeimos nariu, jei draudime nenurodyta, kad su tuo automobiliu bus mokomasi, mokytis negalima, nes draudikai nepripažintų, kad TP valdytojas yra apsidraudęs, todėl pažeistumėte KET – ,,XXX. Transporto priemonių reikalavimai: 226. Dalyvauti viešajame eisme Lietuvos Respublikoje leidžiama nustatyta tvarka įregistruotoms motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, kurių privalomoji techninė apžiūra atlikta ir galioja (įskaitant transporto priemones, turinčias leidimą nuvykti į transporto priemonių techninės apžiūros įmonę atlikti privalomosios techninės apžiūros) ir kurių valdytojai yra apsidraudę privalomuoju draudimu ir sumokėję valstybės nustatytus su transporto priemone ar jos dalyvavimu viešajame eisme susijusius mokesčius.“

Avarijos atveju, draudikai atlygintų nuostolius nekaltajai pusei, o kaltajai pusei, kuri nėra tinkamai apsidraudusi, taikytų regresą – pateiktų sąskaitą už nuostolius.

Ar galiu mokytis vairuoti su savo šeimos nariu?

Taip, pradėti mokytis praktinio vairavimo galima su šeimos nariu, tačiau prieš tai turite būti išlaikęs vairavimo teorijos egzaminą „Regitroje“.

Mokydamiesi praktinio vairavimo, privalote turėti asmens dokumentą su nuotrauka ir galiojančią vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą.

Šeimos narys, mokantis būsimąjį vairuotoją, su savimi privalo turėti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos, valstybinės techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės privalomojo draudimo dokumentus. Taip pat su savimi privaloma turėti dokumentus, liudijančius šeimyninius santykius – santuokos liudijimą, gimimo liudijimą, sutartį ar kt. Šeimos instruktorius privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą ir negali turėti galiojančių administracinių nuobaudų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Mokantis tokiu būdu vairuoti draudžiama automobilyje vežti vaikus iki 14 metų amžiaus.

Ar pakartotinai, po metų pertraukos, mokantis vairavimo kursų jų kaina yra tokia pati?

Vairavimo mokyklos, įvertinusios mokinio turimus praktinio vairavimo įgūdžius, turi teisę iki 20 proc. sumažinti nustatytą praktinio vairavimo mokymo kurso valandų skaičių. Tokiu atveju kursų kaina gali būti sumažinta.

Sveiki, prieš2 metus ar daugiau lankiau vairavimo kurso pamokėles,bet visa tai nutraukiau,pinigai buvo sumokėti . Teorijos ir vairavimo nelaikiau tada. Ar galima po 2 metų pertraukos eiti laikyti teises ar susigrąžint pinigus,nieko visiškai nelaikius? 

Sveiki,
Priklauso nuo mokyklos vidaus tvarkos taisyklių, mokyklos vadovo sprendimu gali būti gražinta nepanaudota dalis pinigų.
Mokymo sutartyje turi būti nurodyta jos galiojimo data (paprastai galioja 1 metus), jeigu sutartis negalioja, nėra pagrindo reikalauti sumokėtų pinigų. Teoriją galima laikyti pasiruošus savarankiškai, vairavimui reikalingi vairavimo kursai mokykloje.

Norėčiau apibūdinti tokią situaciją: važiuoju kaire juosta, nes dešinėje stovi automobiliai. Sankryžoje sukant į dešinę reikia persirikiuoti į pirmą juostą, tačiau turėčiau kirsti ištisinę liniją. Ką daryti: pasukti ne iš tos juostos ar kirsti ištisinę?

Sveiki,

KET / XIII. Važiavimo pradžia ir manevravimas
106. Prieš sukdamas į dešinę, į kairę arba apsisukdamas (išskyrus posūkį į sankryžą, kurioje eismas vyksta ratu) vairuotojas privalo iš anksto pasitraukti prie pat važiuojamosios dalies, skirtos važiuoti ta kryptimi, atitinkamo krašto.
Ištisinę liniją kirsti yra draudžiama, sukti ne iš tam skirtos eismo juostos taip pat draudžiama.
Taigi, šioje situacijoje tektų rinktis mažesnę blogybę ir kirsti ištisinę liniją. Vairavimo instruktoriai tokiu atveju rekomenduoja egzamino metu girdimai ištarti frazę: ,,Priverstinai kertu ištisinę liniją“.

 Sveiki, norėjau pasiteirauti, kaip yra dėl papildomų kursų mokymo, jei po KET pažeidimo teisė vairuoti buvo atimta 3 mėn. (ne pradedančiajam vairuotojui). Viename Jūsų tinklalapio skyrelyje rašoma, kad žinių patikrinimo testas reikalingas tik tuomet, kai atimta teisė vairuoti daugiau nei 1 metams ir pradedantiesiems vairuotojams. Kitame skyrelyje – jog visiems. Ačiū už atsakymą.

 Sveiki,
Papildomo mokymo kursų vairavimo mokykloje metu žinių patikrinimo testą laikyti reikia visiems pažeidėjams, kuriems teisė vairuoti buvo atimta.
Kai atimta teisė vairuoti daugiau nei 1 metams, po papildomo mokymo kursų vairavimo mokykloje, dar reikia perlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus VĮ „Regitra“.u